Kara Kartal Ne Demek?

     "Sene 1941. Soğuk bir kış günü. Aylardan Ocak. Sahada son 2 yılın şampiyonu Beşiktaş... Günler haftaları, haftalar ayları kovalamıştır. Beşiktaş gün geçtikçe de puan farkını arttırmaktadır. Lig bitmek üzeredir artık. Şampiyonluğa 5 hafta kalmıştır. Hani gazeteler yazar ya sene sonuna doğru. "Beşiktaş Şampi..." diye. Heh işte öyle bir durumda. Rakip ise Süleymaniye.


     O sene alışıldığı gibi Beşiktaş sağlı sollu başlamış yine maça. İstenen skoru da almıştır. Ancak bir türlü durmak bilmez akınlar. Sağdan soldan ortalar, uzaktan şutlar. Sanki şampiyonluk kaçıyormuş gibi... Oysa ki şampiyonluk çoktan gelmiştir.


     İşte tam o sırada Şeref Stadında bir ses yankılanır. " Haydi Kara Kartallar, hücum edin Kara Kartallar!" Herkes buz kesmiştir adeta. Gazeteciler, binlerce taraftar... Hepsi. İlk defa yankılanmıştır bu ses ancak tam da Beşiktaş'ın o anki oyununa uymaktadır benzetme.
   O sezon oynanan oyunu, rakiplerini ezip geçen Beşiktaş'ı, oynanan futbolu "Kara Kartal"dan daha iyi tasvir edilemezdir. Tribünden gelen o sesin sahibi Mehmet Galin'dir. Balıkçıdır. Diyo dedem. Ben onun yalancısıyım. Yersen.


     He bu arada unutmadan söylemekte yarar var. Beşiktaş o maçı 6-0 kazanmış ve golleri Şeref Görkey(3), Hakkı Yeten, Şakir, Şükrü atmıştı." Diye ekledi dedem şimdi. Ne hafıza varmış arkadaş dedemde. Vikipedi gibi maaşallah.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder